Zpravodajství

Děti na prázdniny vyprovodí sluníčko a tropické teploty

První prázdninový týden přinese nádherné počasí, které jen tu a tam může zkazit bouřka nebo přeháňka.

Začínají prázdniny a počasí se už konečně na delší dobu umoudřilo. V následujících dnech bude slunečné počasí a teploty i nadále porostou.

 
"Máme před sebou velmi teplý a příjemný přelom června a července - očekáváme převážně slunečnou oblohu a v druhé polovině příštího týdne tropické teploty,“ předpovídá Dagmar Honsová z Meteopressu.
 
Aktuální počasí můžete sledovat ZDE
 
Počasí u nás ovlivňuje tlaková výše nad Dánskem a jižní Skandinávií. Ve střední Evropě proto panuje slunné počasí. V neděli bude polojasno až skoro jasno, odpolední teploty vystoupí na 22 až 26 °C.
 
Zdroj: Mediafax
 
"Také v pondělí bude skoro jasno až polojasno. Noční teploty sice klesnou na 14 až 10 °C, ale denní vyšplhají na 24 až 28 °C, řekla tn.cz meteoroložka.
 
 
V úterý při skoro jasné obloze už se zřejmě dočkáme tropických teplot, protože odpolední teploty vystoupí podle předpovědi na 26 až 30 °C.
 
Ve středu se bude na většině škol rozdávat vysvědčení. Žáci si pro něj můžou jít v lehkém oblečení. Odpoledne ale musejí počítat s horším počasím. "Ve středu bude zpočátku dne slunečno - postupně od západu až oblačno s přeháňkami a bouřkami. Denní teploty budou podobné jako v úterý,“ předpovídá Honsová.
 
Od čtvrtka do neděle pak bude i nadále slunečno a odpolední teploty 27 až 31 °C. Máme před sebou jeden z nejpovedenějším červenců za posledních 10 let.
vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz