Zpravodajství

Tropická bouře Alex sílí, může se změnit v hurikán

Těžaři v Mexickém zálivu s napětím pozorují vývoj tropické bouře Alex, která by mohla zasáhnout oblast postiženou ropnou katastrofou.

Karibská bouře Alex sílí a může se změnit v hurikán, informuje v neděli agentura Reuters. Kolem poledne středoevropského času - v době, kdy bouře přešla přes středoamerický stát Belize a mexický poloostrov Yucatán - se stala koncentrovanější a také silnější.

Podívejte se na grafickou simulaci bouře Alex:

 
PSALI JSME:
 
Rychlost větru v epicentru bouře dosahuje 65 kilometrů za hodinu. Teď se bouře nachází 90 kilometrů jihozápadně od mexického města Chetumal na Yucatánu.
 
 

DÁLE ČTĚTE:
 
První tropická bouře letošní hurikánové sezóny postupuje rychlostí 19 kilometrů za hodinu. Meteorologové se obávají, že může zasáhnout část Mexického zálivu s obří ropnou skvrnou. Pokud by se to stalo, mohla by se ropa z vrtu provozovaného společností BP dostat do dalších oblastí zálivu a také hlouběji do vnitrozemí.
 
 
Ropa tryská z vrtu poškozeného výbuchem na plošině Deepwater Horizon 20. dubna. Je to nejhorší ekologická katastrofa v dějinách Spojených států.
 
Hurikánová sezona začíná 1. června a trvá do 30. listopadu. Saffirova-Simpsonova stupnice rozděluje hurikány do pěti kategorií rozlišovaných podle síly cirkulujícího větru. K tomu, aby byla tropická cyklona označena za hurikán, musí mít její větry rychlost nejméně 119 kilometrů za hodinu.
 
PODÍVEJTE SE, jak tropická bouře Agáta pustošila střední Ameriku v květnu 2010:
 
Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz