Zpravodajství

VIDEO: Vlak vykolejil v Ústí nad Labem. Mrtvý a 11 zraněných

V ústecké čtvrti Vaňov v pondělí odpoledne vykolejil osobní vlak City Elefant.

Mluvčí policie v Ústeckém kraji Daniel Vít řekl, že na místě zahynul strojvedoucí.

ČTĚTE TAKÉ:

Na Žďársku vjelo auto pod vlak, řidič zemřel
 


Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že se vlak převrátil na bok a souprava je rozpáraná. "Při nehodě zemřel strojvůdce, dva lidé jsou těžce zranění, čtyři mají středně těžká poranění, záchranáři ošetřili i pět lehce zraněných lidí," řekl v 17:50 z místa nehody reportér TV Nova Martin Kočárek.

Těžce zranění cestující nejsou v kritickém stavu. "Jeden z nich má zraněnou hlavu a hrudník, druhý má vnitřní zranění, ale stav obou je stabilizovaný," řekl Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, kde byli všichni zranění hospitalizováni. Podle mluvčí ČD Kateřiny Šubové dráhy odškodní všechny poškozené cestující.

 

"Letos jde o třetí vykolejení osobního vlaku a první se zraněním a úmrtím," vypočítal Drápal. Škodu na vlaku vyčíslila Drážní inspekce zatím na 50 milionů, škodu na kolejích na 15 milionů korun.
 

"Je to největší železniční neštěstí od Studénky," připomněl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. V srpnu 2008 ve Studénce rychlík Comenius narazil do zřícené konstrukce opravovaného mostu a na místě zemřelo osm lidí.

 

Zdroj: Mediafax

ČTĚTE TAKÉ:

V Hodějicích na Vyškovsku se srazilo auto s vlakem, čtyři lidé se zranili

Jeden vůz ze soupravy je hodně poničen. Po vykolejení narazil do betonové zdi a ta z něj udělala ruinu. Souprava jela atypicky po levé koleji a první výhybka, která byla zřejmě postavena pro jiný směr, jej vykolejila. Po osmdesáti metrech se naklonil doleva a hliníková skříň vozu se začala trhat. Zbytek soupravy se naskládal za něj, ale vyhnul se horšímu poškození.

TAKHLE HOVOŘIL O NEHODĚ MLUVČÍ DRÁŽNÍ INSPEKCE MARTIN DRÁPAL V 17:00
 

 
"Na místě jsou nejspíš zranění lidé, vlak vykolejil u stanice Ústí nad Labem jih," řekl v 17:25 tn.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.


"Při nehodě bylo zraněno větší množství cestujících," dodal náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Těšnov Jan Kučera.
 

Vlak City Elefant jedoucí z Prahy do Ústí nad Labem podle něj vykolejil v 16.48 hodin.


Doprava na trati je přerušena, mezinárodní rychlíky úsek objíždějí po po objízdné trase, pro místní a regionální dopravu jsou připraveny autobusy náhradní dopravy.
 

Provoz na mezinárodní trati Praha – Drážďany by měl být přerušen do pozdních nočních hodin.


Kvůli nehodě byla uzavřená silnice mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi. V Ústí nad Labem se proto vytvořily kolony.

ora, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz