Zpravodajství

České domácnosti dluží bankám přes bilion korun

Zadlužení domácností u finančních institucí na konci května překročilo bilion korun. Vyplývá to ze zprávy České národní banky.

Zadlužení domácností u bank a finančních institucí dosáhlo na konci května 1 004,03 miliardy korun, což představuje meziměsíční nárůst o 6,12 miliardy korun (0,61 %). Vyplývá to ze středečních údajů České národní banky (ČNB).

Zdroj: Mediafax

Meziročně se zadlužení domácností zvýšilo o 81,15 miliardy korun, tedy o 8,79 procenta. Oproti únoru (+10,3 %), březnu (+9,6 %) i dubnu (+8,9 %) se tak tempo růstu znovu mírně snížilo. Každý obyvatel České republiky aktuálně dluží finančním institucím v průměru 95 537 Kč.

Zadlužení podniků ke konci dubna činilo 898,66 miliardy korun. Meziměsíčně se mírně zvýšilo o 1,03 miliardy korun (+0,11 %), v meziročním srovnání je však o 77,85 miliardy korun (7,97 %) nižší.

ČNB poskytuje tuto statistiku každý měsíc v rámci národního měnového přehledu. Ten se odvozuje z bilancí finančních institucí, které kromě centrální banky, obchodních bank a poboček zahraničních bank v Česku obsahují také fondy peněžního trhu, úvěrní a spořitelní družstva.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz