Zpravodajství

RWE Transgas a E.ON zvýší od července ceny zemního plynu

RWE Transgas a E.ON zvýší od července ceny zemního plynu
Zdroj: Mediafax

Ceny zemního plynu od začátku letošního července zvýší o 4,9 procenta společnost RWE Transgas, o šest procent navýší ceny plynu i společnost E.ON. Společným jmenovatelem zdražení je slabá koruna a drahá ropa, od které se cena plynu odvíjí.

"Do cen zemního plynu pro třetí čtvrtletí letošního roku se negativně promítá výrazné oslabení kurzu české koruny vůči americkému dolaru. Koruna je v současné době s hodnotou přes 20 korun nejslabší za posledních patnáct měsíců,“ řekl již dříve Tomáš Varcop, obchodní ředitel a člen představenstva společnosti RWE Transgas.

Pro střední a velké odběratele bude RWE cenu plynu zvyšovat od 1. srpna. "Smlouvy pro střední a velké odběratele jsou sjednávány individuálně a nelze říct o kolik se ceny zvýší,“ řekla agentuře Mediafax Simona Hladíková, tisková mluvčí RWE Transgas.

Konkurenční E.ON zvýší ceny zemního plynu pro malé a středně velké odběratele o šest procent. Pro velkoodběratele se však cena měnit nebude. "Velkým odběratelům plynu cenu zvyšovat nebudeme, neboť mají sjednány individuální podmínky,“ sdělil již dříve agentuře Mediafax Vladimír Vácha, tiskový mluvčí společnosti E.ON.

Zvyšovat ceny plynu zatím nehodlá společnost Pražská plynárenská.

Měsíční náklady u průměrné domácnosti, která odebírá zemní plyn od společnosti RWE Transgas a využívá plyn na vaření, ohřev vody a vytápění tak vzrostou zhruba o 100 korun. Domácnosti, která zemní plyn používá pouze k vaření, stoupnou měsíční náklady přibližně o čtyři koruny.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz