Kriminalisté našli v Praze-Čakovicích v neděli odpoledne ostatky novorozeného dítěte.
Policie v podnědí obvinila matku mrtvého novorozence. Za vraždu ženě hrozí až osm let vězení.
"Policisty na místo nálezu kostry přivedl výslech matky (31), bezdomovkyně," řekla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová. Podle ní se jedná o ženu, jejíž případ souvisí s dubnovým případem odloženého dítěte v nemocnici v Hořovicích na Berounsku.
ČTĚTE TAKÉ:
Policie zadržela matku novorozeněte nalezeného v Příbrami
Dne 27. dubna nalezla uklízečka hořovické nemocnice ve sklepě odložené dítě, které pracovníci pojmenovali "Jaroslav Úterek". "Berounští policisté podezřívali z odložení dítěte zadrženou ženu. Ta jim však řekla, že s dítětem nemá nic společného," popsala událost Zoulová.
"Policistům nicméně řekla, že někdy v té době porodila a dítě zahodila právě na místě, kde se v neděli skutečně našlo," dodala.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz