Zpravodajství

Bohuslav Sobotka: Nová vláda je nekompetentní a chybí v ní ženy

Nová česká vláda je nekompetentní, chybí v ní ženy a reformy, které připravuje, budou mít dopad na sociálně nejslabší občany. Tvrdí to úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobota, o jehož názoru informoval agenturu Mediafax Ondřej Macura z tiskového oddělení ČSSD.

"Chtěl bych pogratulovat všem ministrům koaliční vlády Petra Nečase ke jmenování do odpovědné ústavní funkce. Konstatuji však, že tato vláda nemá podporu České strany sociálně demokratické, a to jak z důvodů programové orientace, tak díky svému personálnímu složení," uvedl Bohuslav Sobotka.

Hostem dnešního online rozhovoru bude nový tiskový mluvčí vlády Martin Kupka. Odpovídat na dotazy čtenářů bude od 20:15. Ptát se můžete už teď.
 

Jaké jsou vládní priority? Budou si vybírat ministři letos dovolenou? PTEJTE SE I VY!

Rozhovor

 


Rozhovor

PSALI JSME:

Prezident Klaus jmenoval nový kabinet. Ministři složili slib

Česko má novou vládu. SEZNAMTE SE

Vládě zároveň vytkl absenci žen. Ministerstva jsou podle jeho slov obsazena čistě na základě politického rozhodnutí, bez odborných vazeb budoucích ministrů na problematiku jednotlivých resortů. "O tom svědčí i nedávná slova Radka Johna v pořadu Otázky Václava Moravce, kdy o Vítu Bártovi, novému ministru dopravy, říkal, že problematiku nyní "usilovně studuje". Vládě tak podle mého názoru hrozí nedostatek kompetence, a tím i zvýšené riziko chybných rozhodnutí pří správě našeho státu," řekl Sobotka.

Podle něj navážou koaliční strany i přes předstírané změny na politiku vlády Mirka Topolánka. "Hrozí tak další zvyšování DPH, škrty poškozující rodiny s dětmi, růst spoluúčasti pacientů, omezování práv zaměstnanců, zavádění školného či privatizace důchodového systému. Rozpočtové změny budou, jak se zdá, prováděny na úkor těch nejslabších - důchodců, zdravotně postižených a nejchudších rodin s dětmi. To jen potvrzuje charakter nové české vlády, která bude vládou sociálního rozdělení a rostoucí nerovnosti," domnívá se úřadující šéf ČSSD.

Ve středu 14. července představí sociální demokracie svou stínovou vládu, která bude opoziční alternativou kabinetu Petra Nečase a která bude zároveň podle Sobotky vládou "společenské odpovědnosti".

Podívejte se na jmenování nové vlády na Pražském hradě:

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz