Zpravodajství

Nový Jičín bude vybírat poplatky za videoterminály

Nový Jičín bude vybírat poplatky za videoterminály
Herna (ilustrační foto) | Zdroj: TN.cz

Poplatky za hrací videoterminály bude od začátku srpna vybírat město Nový Jičín v maximální zákonné sazbě 5000 korun za čtvrtletí.

V úterý to na svém zasedání schválili jednohlasně novojičínští zastupitelé, informoval agenturu Mediafax mluvčí města Josef Gabzdyl.

"Zastupitelé využili novely zákona o místních poplatcích, která od června umožňuje vybírat poplatky i z provozu hracích videoterminálů. Dosud jsme mohli vybírat jen za hrací automaty," řekl Gabzdyl s tím, že by to ročně mohlo navíc přinést do městské pokladny dva miliony korun.

Podle Gabzdyla vedení města videoterminály v Novém Jičíně spíše nechce, ale moderní hrací přístroje povoluje ministerstvo financí, a tak město nemá žádnou legislativní možnost, jak jejich počet omezit. "Ve městě je v provozu 82 hracích automatů, které potřebují povolení města, a 163 videoterminálů, které schvaluje ministerstvo financí," řekl Gabzdyl.

Nový Jičín systematicky omezuje vyhláškami hrací automaty, které se podařilo vytlačit z historického centra města, kde je ale mnohde nahradily videoterminály. Nový Jičín je také členem Sdružení měst a obcí proti hazardu, které bojuje proti postupu ministerstva financí a snaží se dosáhnout toho, aby v kompetencích měst a obcí bylo i povolování videoterminálů.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz