APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Írán chce do roku 2019 vyslat člověka do vesmíru

Írán chce do roku 2019 vyslat člověka do vesmíru
Zdroj: Oficiální zdroj

Írán vyšle do roku 2019 loď s lidskou posádkou do vesmíru. Řekl to v pátek prezident této muslimské země Mahmúd Ahmadínežád.

"V odpovědi na rezoluce nepřátel jsme rozhodli, aby byl raketový program v příštích pěti letech urychlen," prohlásil Ahmadínežád.

Pokud by Írán vlastnil spolehlivou techniku potřebnou k tomu, aby vynesl satelit nebo člověka do vesmíru, mohly by jeho rakety zasáhnout kterékoli místo na Zemi.

ČTĚTE TAKÉ:

Před 35 lety přerušily USA a SSSR souboj v dobývání vesmíru

Rozvoj raketové techniky v Íránu proto vyvolává obavy v západních zemích, ale i v Rusku nebo Číně. Tyto obavy zesiluje jaderný program státu, ve kterém vládne islámský režim.

Írán už v únoru testoval vlastní vesmírnou raketu Kavošgar 3. Tvrdil, že vynesla na oběžnou dráhu kabinu, ve které byly želvy, hlodavci a červi.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz