Zpravodajství

PÁTRÁNÍ: Na Benešovsku se jeden muž ztratil, druhý se asi utopil

PÁTRÁNÍ: Na Benešovsku se jeden muž ztratil, druhý se asi utopil
Zdroj: Jindřich Kodíček

Dva pohřešované muže hledají od uplynulého víkendu policisté na Benešovsku. Jeden z nich se ztratil v pátek v noci, druhý se pravděpodobně utopil v neděli v Sázavě, informovala v pondělí mluvčí benešovské policie Diana Škvorová.

Jedenatřicetiletý muž se ztratil v pátek půl hodiny před půlnocí ze zahrady domu v obci Hvězdonice. "Čekal, až pro něj dojede manželka. Po chvíli odešel neznámo kam a do současné doby o sobě nedal vědět," uvedla Škvorová s tím, že na policii se rodina pohřešovaného obrátila až druhý den dopoledne.

ČTĚTE TAKÉ:

PÁTRÁNÍ: Na festivalu se ztratil muž. Utopil se?Hlídka ze Sázavy poté podle ní prohledala okolí místa, kde se muž pohyboval - restaurace a obchody v obci Chocerady, v chatové oblasti Kaliště, chaty kolem řeky Sázavy a a v obci Hvězdonice také okolí místa, kde byl večírek, kterého se zúčastnil, a oba břehy řeky Sázavy, kde byl spatřen naposledy. Nepomohlo ani pátrání v korytu Sázavy, do kterého se zapojili i dobrovolní hasiči.

"Pomocí motorového člunu a háků prohledávali vodní tok a jeho břehy v místech od Hvězdonického jezu až za dálniční most u obce Hvězdonice, ale s negativním výsledkem," uvedla mluvčí s tím, že břehy jsou prorostlé rákosím a vrbami a proto byl pohyb po nich velice obtížný.

V neděli v podvečer pak policisté pátrání po 31letém ukončili, ale během několika hodiny byli na Sázavu vysláni znovu.

"V době mezi 22. a 23. hodinou hodin se při sjíždění řeky Sázavy v místech jezu pod Klášterem převrátil gumový člun a jeho čtyřčlenná osádka ve věku 20 až 21 let spadla do řeky," popsala další záchrannou akci Škvorová.

Z vody se dokázali sami na břeh dostat dva mladíci, na kamenitém ostrůvku uprostřed řeky pod jezem zůstal třetí mladík, kterého záchranný člun dopravil na břeh.

"Bezvládné tělo čtvrtého mladíka se na břeh dostat nepodařilo, krátce ho spatřili hasiči SDH Sázava ve válci jezu, kvůli silnému vodnímu proudu se ho však nepodařilo vyprostit," poznamenala mluvčí.

Dechová zkouška u dvou mladíků zjistila 0,97 a 0,99 promile, u třetí osoby dechová zkouška nebyla ze zdravotních důvodů možná, byl tedy vyžádán odběr krve v nemocnici.

"Všichni tři byli převezeni po prvotním ošetření do benešovské nemocnice s podchlazením," řekla mluvčí. Dodala, že v pátrání po čtvrtém vodákovi nepomohl ani policejní vrtulník s reflektorem a termovizí.

Hledání 20letého mladíka bylo ukončeno v pondělí ve 4 hodiny ráno a dopoledne bude pokračovat.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz