Zpravodajství

Nova Cinema má za sebou nejlepší týden od začátku vysílání

Nova Cinema má za sebou nejlepší týden od začátku vysílání
Zdroj: TV Nova

Nejúspěšnější týden od začátku vysílání stanice si připsal ve 29. programovém týdnu roku 2010 filmový kanál Nova Cinema. Podíl na sledovanosti v hlavním vysílacím čase dosáhl 5,88 % v cílové skupině 15-54.

Na úspěchu se podílely především filmy vysílané v prime time. Pondělní filmy Přítel vrahem a Salon krásy dosáhly podílu na sledovanosti přes 10 % v cílové skupině D15-54. Vyššího výkonu dosáhly i pořady, vysílané v acces prime time.

Filmový kanál Nova Cinema zaznamenal v 29. programovém týdnu roku 2010 rekordní podíl na sledovanosti od počátku vysílání, a to 5,88 % v prime time a 5,47 % za celý den v cílové skupině 15-54. Vysoké sledovanosti dosáhly především filmy, vysílané v hlavním večerním čase, které dosahovaly v cílové skupině D15-54 podílu na sledovanosti vyššího než 10 %.

Velkého úspěchu dosáhl v pondělí 19. července 2010 americký krimi thriller Přítel vrahem, jenž dosáhl v cílové skupině D15-54 podílu na publiku 10,55 %, a americká komedie Salon krásy, jejíž share za D15-54 činil 10,23 %.

Stále větší diváckou pozornost budí v programu Novy Cinemy oblíbené české filmy. Velký zájem vzbudila nestárnoucí česká komedie Za trnkovým keřem, vysílaná v neděli 25. července 2010 v prime time, která v cílové skupině D15-54 dosáhla podílu na divácích 8,73 %. Diváci ve stále větší míře sledují i filmy, vysílané v acces prime time. Například krimi komedie Holka na zabití, která byla odvysílána v sobotu 24. července 2010 od 17.40 hodin, dosáhla v cílové skupině D15-54 rekordního podílu na publiku 11,80 %.
 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz