Česká elektrárenská společnost ČEZ v letošním roce plánuje investovat 45 milionů eur (zhruba 1,1 miliardy Kč) do čtyř malých vodních elektráren v Rumunsku.
Ve středu o tom informovala agentura Reuters. Elektrárny, které v současné době vlastní soukromá rumunská společnost, budou mít výkon 25 megawattů, uvedl finanční šéf pobočky Leon Vrška.
ČTĚTE TAKÉ:
ČEZ ukončil přijímání nabídek na výstavbu plynové elektrárny v Polsku
Říman bude šéfem dozorčí rady ČEZ. Podporuje ho Nečas
"Doufáme, že jednání skončí letos," sdělil Vrška pro deník Ziarul Financiar. "Obvykle investice do tohoto typu energie mají hodnotu 1,8 milionu eur (zhruba 45,1 milionu Kč) na megawatt," vysvětlil.
ČEZ v Rumunsku buduje i největší evropský větrný park. Cena tohoto projektu by měla dosáhnout 1,1 miliardy eur (27,6 miliardy Kč). Zároveň má i podíl v konsorciu na výstavbu dvou bloků rumunské jaderné elektrárny Černavoda.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz