Zpravodajství

Policie pátrá po mladíkovi v řece. Topil se pod splavem

Policie pátrá po mladíkovi v řece. Topil se pod splavem
Zdroj: Mediafax

Po šestnáctiletém chlapci, který se v neděli v podvečer topil v řece Ostravici v Ostravě-Hrabové v Mostní ulici, stále pátrají ostravští policisté.

Skupina sedmi mladíků ve věku od 15 do 17 let se vracela z fotbalu a rozhodli se ještě vykoupat v řece.

"Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že jeden z nich se měl topit a volal o pomoc. Na to měl zareagovat šestnáctiletý mladík, který skočil do řeky, aby tonoucího zachránil, nicméně proud ho měl stáhnout pod splav. O rok staršímu klukovi, který se měl topit, se podařilo zachytit klády a tak zůstat nad hladinou. Z vody ho vytáhli přivolaní hasiči. Záchranka ho převezla do nemocnice," popsala policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

ČTĚTE TAKÉ:

Policie našla u Sázavy tělo pohřešovaného muže, zřejmě se utopil

Po mladším chlapci pátrali policisté spolu s policejními potápěči několik hodin. "Dnes bude pátrací akce pokračovat. Hledat ho budou policisté, hasiči, strážníci i policejní potápěči," dodala mluvčí.

Podle mluvčího moravskoslezských hasičů Petra Kůdely po chlapci pátraly od nedělního večera do půlnoci čtyři jednotky hasičů. "Mladíka, který se držel klády, vytáhli pomocí lan na břeh dobrovolní hasiči z Vratimova. Mezitím další jednotka přivezla člun, na kterém po jeho navázání na lano, spojující oba břehy Ostravice, pátrali po celé šířce jezu po druhém mladíkovi pomocí dlouhých tyčí. Jiní hasiči pátrali v bubnu a ve vývaru jezu," popsal Kůdela.

Další skupina hasičů vytvořila rojnici nedaleko jezu, kde hladina dosahovala zhruba 1,2 metru. "Propátrávali dno řeky směrem k jezu," doplnil mluvčí.

V krátké době jde v Ostravě o druhou obdobnou událost. Sedmnáctiletý mladík, který se topil na koupališti 23. července, zemřel.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz