Zpravodajství

Chebští kriminalisté objevili pěstírnu konopí, zadrželi tam i majitele

Chebští kriminalisté objevili pěstírnu konopí, zadrželi tam i majitele

Na pěstírnu konopí narazili policisté náhodou, když šli za majitelem nebytového prostoru. Měl vypovídat kvůli jiné záležitosti.

Pěstírnu marihuany objevili chebští kriminalisté v jednom objektu na Mariánskolázeňsku, zajistili 34 vzrostlých rostlin i čtyřiačtyřicetiletého majitele. Agenturu Mediafax o případu informovala v pátek mluvčí policie Martina Hrušková.


"Pěstírnu konopí objevili kriminalisté v okamžiku, kdy přišli do objektu nebytových prostor za mužem, který měl podat vysvětlení k jiné věci. Tam se ukázalo, že nebytové prostory jsou speciálně upraveny pro potřeby pěstování rostlin konopí hydroponním způsobem," popsala odhalení nelegální pěstírny mluvčí Hrušková. Policisté vedle rostlin zajistili různé přísady, lampy na umělé osvětlení, ventilace a vytápění.


Rostliny budou nyní zkoumat odborníci na expertize, která má prokázat obsah účinných látek a od toho se pak bude odvíjet i výše trestu pro zadrženého pěstitele. Znalci potvrdili, že zajištěné rostliny vykazují tetrahydrokanabinoidy v množství větším než malém.


Zadržený muž z Mariánských Lázní byl obviněn z přečinu nedovoleného pěstování rostlin obsahující omamnou nebo psychotropní látku. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na šest měsíců.
 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz