Zpravodajství

Dívka nepřežila riskantní jízdu na raftu. Utonula v Ohři

Šestnáctiletá dívka, kterou celé odpoledne hledali záchranáři v Ohři, je mrtvá. Nepřežila riskantní jízdu na raftu přes jez v Radošově na Karlovarsku.

Tělo utonulé šestnáctileté dívky, která se v neděli odpoledne převrhla do vody z raftu na jezu v Radošově na Karlovarsku, se podařilo najít záchranářům v neděli večer v řece Otavě před Vojkovicemi. Pro Mediafax to potvrdil mluvčí hasičů Martin Kasal.

PODÍVEJTE SE:
Reportáž TV Nova


Na jezu spadlo do vody z raftu celkem šest vodáků. Pěti z nich pomohli na břeh další přítomní vodáci. "Bohužel jedna šestnáctiletá dívka zmizela a její tělo se dosud nikde neobjevilo," uvedl po poledni mluvčí hasičského záchranného sboru Martin Kasal.

ČTĚTE TAKÉ:

PÁTRÁNÍ: Na festivalu se ztratil muž. Utopil se?

Podle jeho slov je kvůli vydatným dešťům v řece více vody a pod jezem je nyní velmi silný proud. Ten velmi komplikuje i práci záchranářů, kteří pátrají ve vodě po dívce.


Posádka raftu přecenila své schopnosti. Řeka je kvůli vydatným dešťům rozvodněná a má velmi silný proud. Mladí lidé z Chebska ve věku do 30 let, posilněni navíc alkoholem, se pustili na jez, který se celoročně nesplouvá, protože je velmi nebezpečný a v minulosti si již vyžádal několik lidských životů. Na to, že je jez nesjízdný, upozorňují v blízkosti jezu i výstražné tabule.


Vodáci z převrženého raftu neměli na sobě ani záchranné vesty. Na nebezpečí jezu vodáky upozornili i v půjčovně raftů, kde si parta vypůjčila dva čluny. První z nich jez překonal, druhý se převrátil. Případ nyní vyšetřuje policie.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz