APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Na Karlově náměstí přibudou tři bezpečnostní kamery

Lidé pohybující se po Karlově náměstí by se měli již brzy cítit o něco bezpečněji. Od září bude dění na největším pražském náměstí střežit trojice kamer.

Informoval o tom ve středu agenturu Mediafax radní městské části Praha 2 Václav Vondrášek (ODS).

"Kamery budou umístěny ve střední části Karlova náměstí, tedy v místech, kde jsme v minulosti zaznamenali nejvyšší nárůst trestné činnosti. Také proto jsme při vytipovávání vhodných lokalit požádali o spolupráci městskou policii," uvedl Vondrášek.

Trojici kamer by měla v budoucnu doplnit ještě čtvrtá, v jižní části náměstí.

S instalací kamer začne radnice v pondělí 16. srpna, termín ukončení je stanoven na 29. srpna.

Kamery se stanou součástí městského kamerového systému, náklady na jejich instalaci, které dosáhnou zhruba 2,5 milionu korun, zaplatí město ze svého rozpočtu.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz