Zpravodajství

Do dozorčí rady ČEZu míří exministři Janota a Říman

Do dozorčí rady ČEZu míří exministři Janota a Říman
Zdroj: TN.cz

Dozorčí rada ČEZ na svém pravidelném zasedání kooptovala ve čtvrtek za členy dozorčí rady do konání nejbližší valné hromady Martina Římana a Eduarda Janotu.

Jak informovala firma, Říman a Janota se členy dozorčí rady stávají od pátku 13. srpna 2010. Dozorčí rada tak má aktuálně 11 členů, jedno místo v radě zůstává neobsazeno. Premiér Petr Nečas (ODS) se totiž s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) nestihli na společném kandidátovi domluvit. Místo tak obsadí až na podzim, kdy má proběhnout valná hromada firmy.

Rada na svém zasedání zároveň projednala rezignaci Martina Kocourka a Ivana Fuksy (oba ODS) na členství v ní v souvislosti s jejich jmenováním ministry české vlády.

Stát drží ve společnosti ČEZ zhruba 70 procent. Skupina ČEZ vykázala v prvním pololetí čistý zisk 28,709 miliardy korun, což představuje meziroční pokles o 18,5 procenta. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) klesl o 4,6 miliardy korun na 47,187 mld. Kč (meziročně -9,0 %). Stát v roce 2009 inkasoval ze zisku firmy 51,9 miliardy Kč dividendu téměř 20 miliard korun.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz