APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Vědci v úžasu. Obří pavouk spořádal ptáka

Vědci v úžasu. Obří pavouk spořádal ptáka
Zdroj: Oficiální zdroj

Fotografie gigantického pavouka, který do utkané sítě lapil a následně spořádal ptáka, udivila přírodovědce. Podle expertů je totiž velmi výjimečné, aby pavouci chytali kromě hmyzu i zástupce ptačí říše.

Snímek pořídil amatér poblíž australského Queenslandu. Z obrázku je patrné, že se opeřenec zapletl do silné sítě pavouka druhu Nephila.


Zástupci tohoto rodu jsou vyhlášeni tkaním velmi pevného hedvábí. Samičky dále charakterizuje požírání s nimi se pářících samečků.

Zdroj: Oficiální zdroj


Pavouci dosahují velikosti od 3,8 do 5,1 centimetrů. Z Austrálie ale přicházejí opakované zprávy o samicích s tělem o délce až sedmi centimetrů.


Právě jeden z takových exemplářů letos v létě ulovil v Austrálii ulovil do sítě pěnkavu.


"Běžně se živí velkým hmyzem.... je velmi nezvyklé vidět je požírat ptáky," uvedl na adresu pavouků australský přírodovědec Joel Shakespeare.


Pavouk zaplétá do kokonu velký hmyz. Ilustrační snímek:


Podle Shakepearea je pavouk zachyceny na amatérské fotografii velký jako průměrná lidská dlaň. V tropech jsou ale údajně k nalezení ještě větší exempláře.


Podle odborníka musela pěnkava letět skrz pavučinu a uvíznout v ní.


"Pavouk ji nemůže sníst celou," dodal vědec. "Použil však jed k tomu, aby ji zabil a pak z ní vysál natrávené šťávy," doplnil odborník.


Experti uvádějí, že pavouci by nikdy nezaútočili na ptáka, který by se v jejich sítích příliš zmítal. Raději si počkají, až se oběť zcela vysílí a pak ji otráví svým jedem.

adr, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz