Ti, kterým přálo štěstí a statici jejich dům k demolici neodsoudili, teď pochopitelně chtějí svůj dům dát co nejrychleji do pořádku.
Prosí hlavně o vysoušeče. Zhruba tisícovku přístrojů mají lidé na Moravě, kteří je po květnových povodních ještě nevrátili. Hasiči proto žádají všechny, kdo už vysoušeče nepotřebují, aby je předali dál.
K vysoušečům stovky lidí na severu Čech prosebně upínají zrak. Zatímco oni by rádi vysoušet začali, na druhém konci republiky se lidé modlí, aby už konečně přestali. Začali totiž v květnu.
Po květnových povodních hasiči zapůjčili Moravě 2300 vysoušečů. Tisícovku stále postrádají. Na vrácení mají lidé sice ještě dva týdny, po dalším řádění vodního živlu ale hasiči apelují - zbytečně neotálejte.
Vysoušeče už jsou slyšet i z některých vytopených domů na severu Čech. Lidé chtějí znovu usedat k suchému stolu v suchých botách.
Jenže odborníci varují - nespěchejte, má to pár podmínek!
Spotřeba vysoušečů navíc spolkne velkou část nákladů na opravy. Za den až 120 korun. Vysoušení může trvat i několik týdnů - za měsíc se tedy částka vyšplhá až k 25 tisícům.
S elektřinou zdarma, jak tomu bylo při loňských povodních, navíc lidé počítat nemohou.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz