Zpravodajství

Evakuovaní Češi už odletěli z Indie domů, vyhnaly je záplavy

Češi se pohybovali v okolí města Ladákh. České velvyslanectví v Indii stále pohřešuje dva Čechy.

Čeští turisté, kteří kvůli povodním na severu Indie požádali o evakuaci, již odletěli zpět do Česka. V oblasti se nadále pohřešují dva čeští občané, řekl v pondělí agentuře Mediafax český velvyslanec v Dillí Miloslav Stašek.


"Situace v Ladákhu se již vrací k normálu – byly obnoveny komunikace a oblast je již volně dostupná. Přes víkend jsme ukončili evakuaci českých turistů, kteří o ni požádali. Všichni odletěli již zpět do republiky," sdělil Stašek.

PSALI JSME:

Velká voda uvěznila v indickém Kašmíru 80 Čechů


"Stále nemáme informace o dvou českých občanech. Spolupracujeme s jejich rodinami, s cestovními kancelářemi i s místními úřady a snažíme se sehnat nějaké informace o pohřešovaných turistech," řekl velvyslanec. "Do postižené oblasti jsme vyslali našeho pracovníka, který pomáhá v pátrání. Věříme, že v nejbližších hodinách o turistech získáme nějaké přesnější informace," dodal Stašek.


Oba čeští turisté jsou na seznamu pohřešovaných v zasažených oblastech. Česká ambasáda v zatopené oblasti pracuje v rámci týmu Evropské unie.


V době povodní se v oblasti nacházelo více než 120 českých turistů. Podle velvyslance v Indii mnoho z nich zůstalo, aby pokračovali ve svých plánech. Někteří z nich dokonce pomáhají s odstraňováním škod po záplavách.


"Z postižené oblasti je již možné bez problémů odcestovat. Není problém zakoupit letenku či odjet po obnovených komunikacích," sdělil Stašek s tím, že se následky povodní likvidují již pouze na několika místech.


České ministerstvo zahraničí ve středu vydalo varování před cestami do zatopené oblasti. Přesto česká ambasáda zaznamenala příliv nových turistů.


Záplavy v severoindickém Kašmíru si vyžádaly 189 obětí, mezi nimiž je i pět cizinců. Stovky lidí byly zraněny a dalších nejméně 400 osob se stále pohřešuje.

PODÍVEJTE SE:

Počty obětí záplav v indickém Kašmíru stále rostou

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz