Zpravodajství

V Těšíně se uskuteční festival milovníků tajemna a sci-fi Eurocon

V Těšíně se uskuteční festival milovníků tajemna a sci-fi Eurocon
Zdroj: Oficiální zdroj

Evropské setkání milovníků sci-fi se podruhé v historii uskuteční poprvé v Českém Těšíně a Těšíně. Do hranicí rozděleného města se sjede od 26. do 29. září půldruhého tisíce fanoušků z celého kontinentu.

Čtyřdenní festival Eurocon zahájí průvod nadšenců v maskách postav z kultovních seriálů nebo filmů, například Hvězdných válek, Star Treku a dalších. Program zahrnuje filmy, ale i divadlo, besedy, setkání se známými autory nebo překladateli a také fantasy hry.


"Průvody budou vlastně dva a půjde se 26. srpna v 16 hodin z obou náměstí. V čele fiktivních postav se na hraniční most vydají polský i český starosta," řekla Havlíková.


Letošní Eurocon pořádají společně polští a čeští milovníci fantasy. „Tento Eurocon bude mimořádný i tím, že poprvé přesáhne hranice jednoho státu a i on se stane symbolem spojující se Evropy. Ke spolupráci jsme přizvali i slovenské přátele, protože hranice všech tří států se dotýkají nedaleko Těšína,“ vysvětluje organizátor Aleš Koval.


Do Těšínů zamíří i významní hosté Orson Scott Card, Steven Erikson, Alan Campbell, Juraj Červenák, Andrzej Sapkowski, Pavel Weigel, Miroslav Žamboch, Wojciech Siudmak a milovník tohoto druhu literatury Jarek Nohavica. "Ten pro příznivce fantasy dokonce i zahraje. Koncert je však přístupný pouze pro majitele akreditací na celé setkání," upozornila Havlíková.


„Byli jsme osloveni s tím, že máme velké zkušenosti s organizací mezinárodních festivalů. Těší mne, že se naše město stává velkým magnetem pro pořádání různých zajímavých kulturních a sportovních akcí národního nebo evropského významu. Je to možné i díky stále probíhající modernizaci města a investicím do infrastruktury,“ uvedl starosta Českého Těšína Vít Slováček.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz