Zpravodajství

Čeští turisté pohřešovaní po záplavách v Indii jsou v pořádku

Čeští turisté, kteří byli pohřešováni po záplavách na severu Indie, jsou v pořádku. S oběma Čechy se v noci na pátek podařilo navázat kontakt, řekl český velvyslanec Miloslav Stašek.

"V noci se nám podařilo zkontaktovat s posledními dvěma Čechy, o kterých jsme po záplavách doposud neměli informace," řekl velvyslanec Stašek. Podle něj jsou oba turisté v pořádku a pokračují ve svém programu v Ladákhu.
 

"Mohu tedy potvrdit, že nemáme žádného mrtvého, zraněného ani nezvěstného, co se týče záplav na severu Indie," dodal český velvyslanec.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Evakuovaní Češi už odletěli z Indie domů, vyhnaly je záplavy
 

Záplavy v severoindickém Kašmíru si vyžádaly 189 obětí, mezi nimiž je i pět Evropanů. Stovky lidí byly zraněny a dalších zhruba 400 osob se stále pohřešuje.
 

V době povodní se v oblasti nacházelo více než 120 českých turistů. Ti, kteří požádali o evakuaci, přes víkend odletěli zpět do České republiky. Desítky dalších českých turistů v Indii zůstaly, někteří z nich dokonce pomáhají s likvidací škod.
 

PODÍVEJTE SE, JAK V INDII UKLÍZELI ŠKODY NAPÁCHANÉ VELKOU VODOU:


 

České ministerstvo zahraničí minulý týden vydalo varování před cestami do zatopené oblasti. Přesto česká ambasáda zaznamenala příliv nových turistů.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz