Do areálu bývalého hnojiště navezla firma jedovaté karcinogenní látky. Přetékající nádrže ohrožují přírodu. Firma, která látky navezla je v likvidaci.
Po nedávných přívalových deštích se navíc voda kontaminovaná mimo jiné oleji a karcinogenními látkami začala přelévat i do blízkého lesa a podle místních lesníků už tu začaly usychat první stromy. Jenže firma, která vše způsobila, je v likvidaci a inspekce prý vyčerpala všechny možnosti.
Firma už dostala pokutu 5 milionů korun a měla jímky odčerpat, nic se však neděje.
Podívejte se na reportáž pod titulkem článku
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz