Zpravodajství

Požáry: obchodní centrum, továrna i vybydlený dům

K několika požárům museli v sobotu ráno vyjíždět hasiči po celé republice. Hořelo v Praze, na Jihlavsku i Královéhradecku.

Kvůli požáru museli v sobotu dopoledne vyklidit hasiči nejvyšší patro obchodního centra na pražském Smíchově. Reportér agentury Mediafax na místě zjistil, že evakuovat se musely desítky lidí, především zaměstnanců.

 
Lidé, většinou zaměstnanci museli opustit budovu krátce po 10. hodině. Oheň způsobil motor klimatizace ve 3. patře. Hasiči na střeše rozebrali klimatizaci a dostali se ke zdroji požáru. Před budou čekalo pět zásahových vozidel hasičů.
 
PODÍVEJTE SE:
 
 
 
Podle vyšetřovatele hasičů vzplály mastné nečistoty v digestoři a poté i ve vzduchotechnice nad jednou z restaurací. "Ještě před naším příjezdem kvůli dýmu evakuovala bezpečnostní služba asi 200 lidí a požár uhasila, hasiči již pouze místo odvětrali a zkontrolovali po požáru," upřesnil vyšetřovatel. Hasiči museli vzduchotechniku rozebrat a vyklidit ohořelé zbytky. Vznikla na ní škoda kolem půl milionu korun.
 
 
Přízemí a další dvě patra oheň nezasáhl a provoz se zde nezastavil.
 
Požár bývalé sklárny
 
Celkem deset jednotek hasičů zaměstnal dopoledne požár bývalé sklárny v Dobroníně na Jihlavsku. Z objektu stoupal hustý dým, který byl vidět na kilometry daleko.
 
 
PODÍVEJTE SE:
 
Při požáru nebyl nikdo zraněn. Sklárně shořela střecha. Škodu musí vyčíslit majitel objektu. Příčinou požáru je zřejmě nedbalost při svařování.


 
Požár vyhnal 10 Romů z budovy
 
Hořelo i v noci v Hradci Králové. V Kydlinovské  ulici vzplála vybydlená budova, kterou obývají hlavně Romové.

PODÍVEJTE SE:

 
"Shořel přístavek. Deset lidí z něj stačilo včas utéct, ale jeden člověk byl popálen a musel být ošetřen,“ hlásí z místa reportérka TV Nova. i. Oheň uhasili hasiči z pěti jednotek, profesionálních, železničních a dobrovolných hasičů.
 
Policie požár vyšetřuje. Zjišťuje se i případné cizí zavinění. Škody na majetku jsou minimální.

s přispěním krajských reportérů, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz