Zpravodajství

Houbařská sezona vrcholí. PROHLÉDNĚTE SI NOVÉ ÚLOVKY

Lesy jsou plné hub a lidé si z nich nosí košíky plné krásných hřibů. Největší hrozbu letos představují muchomůrky zelené.

Houbařská sezona je v plném proudu. Po vydatných deštích se oteplilo a nastaly tak ideální podmínky pro růst hub. Češi jsou národem houbařů a i ti, kteří houby nejedí, míří do lesů.

 
Fotky hub nám chodily i v neděli odpoledne


Fotky hub jste nám posílali i v neděli
 
Prohlédněte si houby, které nám čtenáři poslali během noci na neděli.

 

Fryšták u Zlína, Eduard Zeman se synem Ondrou našli nádherné hřiby


Obří pýchavka od Jaroslava Jeništy
 

Své houbařské úlovky nám poslal i Daniel Doubek
 
Liliana Markovičová z Ladné u Břeclavi nám posla úlovky svých kluků Zdenka a Martínka. Houby nalezli u dědy a babičku v okolí České Třebové.
 
Svůj úlovek nám poslal i MaEcEk.PoPeLaK.xD
 
Fotky úlovků z jižních Čech poslala Jana Cihlářová
 
Renáta Špoutilová nám poslala fotky hub, které nalezla u Loučně na Nymbursku
 
Pan Kavka nám poslal fotku s dodatkem, když jsme napočítali 98 pravých hřibů, přestali jsme počítat.
Podívejte se na další galerii houbařských úlovků našich čtenářů.
Galerie hub, které našli naši čtenáři.
Houby rostou v celém Česku

Lidé ale musí počítat při konzumaci hub i s rizikem. Zatímco dosud způsobila nejvíce otrav houbami v Olomouckém kraji muchomůrka tygrovaná, nyní se již začínají objevovat i mnohem nebezpečnější muchomůrky zelené. Agentuře Mediafax to v sobotu uvedl šternberský mykolog a soudní znalec Bronislav Hlůza.
 
"Letos dosud mýma rukama prošlo 13 vzorků s podezřením na otravu jídlem z hub," řekl Hlůza, který se stal historicky teprve třetím držitel titulu emeritní profesor Univerzity Palackého v Olomouci.

 
"Většinu otrav zatím způsobila záměna jedlé muchomůrky růžovky za jedovatou muchomůrku tygrovanou," dodal jednaosmdesátiletý vědec. Zbytek případů představují zkažená jídla z hub, například při jeho delším přechovávání v ledničce a opakovaném ohřívání.
 
K tomu, aby lidé nezaměňovali růžovky za muchomůrku tygrovanou, radí Hlůza raději nesbírat muchomůrky, které mají hlavičky zbarvené dohněda.
 
U muchomůrky tygrované se nevolnost dostavuje brzy, zhruba od 30 minut po čtyři hodiny od konzumace. U muchomůrky zelené je to od šesti do 24 hodin, někdy dokonce až do 48 hodin.
 
Muchomůrka zelená je smrtelně jedovatá a považuje se za nejnebezpečnější houbu v Evropě.
 
V lesích se teď ale často objevuje i velice chutný hřib smrkový, ale také holubinky či muchomůrky, zejména pak muchomůrka růžovka známá jako masák. Mezi nejoblíbenější houby v tomto období patří také suchohřiby, jako například hřib hnědý.
 
PSALI JSME:
 
Lidé by si ale měli dávat pozor na to, jestli sbírají opravdu jedlé houby. Odborníci varují, že pokud si člověk opravdu není jistý tím, co sebral, neměl by houbu v žádném případě konzumovat.
 
ČTĚTE TAKÉ:
 
Důležité také je, aby lidé dostatečně své úlovky tepelně zpracovali.
tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz