Zpravodajství

Pákistánci trpí po povodních. Zachraňují je i rybáři

Rybáři brázdí ve svých lodích zaplavené oblasti v jihopákistánské provincii Sindh a zachraňují lidi, které voda o všechno připravila. Informuje o tom v úterý agentura Reuters.

Mnoho lidí stále zůstává v okolí rozvodněné řeky Indus bez obydlí a také jim docházejí potraviny. Zaplavenou rovinatou krajinou se nejsou schopni dostat do bezpečí a pomoc rybářů je tak pro ně spásou.

"Je tam stále mnoho lidí v nesnázích," vypověděl rybář Muzaffár, který zachraňuje se svými dvěma kolegy v šestimetrové motorové lodi obyvatele zaplavených oblastí okolo města Šahdadkot.

Trojice rybářů prý již za poslední tři dny zachránila několik stovek lidí.


Podívejte se na záběry z PákistánuNěkdy uvíznou na mělčině


Do zaplavených oblastí prý muži vedou svoji loď nad silnicemi, kde jim nehrozí, že by najeli na mělčinu. Přesto prý vždy musí alespoň jeden z rybářů ráhnem vyzkoušet hloubku vody pod lodí, aby případně byl schopen plavidlo od mělčiny odstrčit. "Nemůžeme vodu nijak kontrolovat. Kde se nám vytvoří cesta, tudy jedeme," řekl Ali, jeden z rybářů-zachránců.

Týdny trvající povodně ve střední a jižní části Pákistánu si dosud vyžádaly přibližně 2 000 životů. Čtyři miliony lidí zůstaly bez střechy nad hlavou. Celkem povodně zasáhly do života 20 milionů lidí, tedy přibližně třetiny obyvatel Pákistánu. V mnoha oblastech země situace hraničí s humanitární katastrofou, protože statisíce lidí trpí akutním nedostatkem potravin a pitné vody.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz