Moldavská policie v garáži v hlavním městě Kišiněvě zabavila 1,8 kilogramu uranu 238 v hodnotě devíti milionů eur (přes 220 milionů korun). Zároveň zadržela několik lidí, kteří chtěli materiál prodat v zahraničí, informuje v úterý agentura Reuters.
"Skupina zločinců zapojených do pašování uranu se pokusila látku prodat v zahraničí," řekl představitel moldavské vlády Igor Volnitči. Doplnil, že byli zadrženi tři lidé a po několika dalších se pátrá.
Dva členové skupiny prý pracovali u policejního sboru.
Policie v rámci vyšetřování zakoupila gram uranu a zaslala ho na posudek do USA. Tam bylo potvrzeno, že jde o uran 238.
Moldavské úřady ještě čekají na výsledky expertízy z Německa, které by měly odhalit, kde byla látka vyrobena.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz