Zpravodajství

Žáček se vrací na ÚSTR, bude radit řediteli Hermanovi

Žáček se vrací na ÚSTR, bude radit řediteli Hermanovi
Zdroj: Mediafax

Poradcem nového ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Daniela Hermana se stane bývalý šéf ústavu Pavel Žáček.

Herman dnes ČTK řekl, že s angažmá Žáčka počítá a že už o jeho nové roli spolu hovořili. O návratu vůbec prvního ředitele ústavu Žáčka se spekulovalo již několik dní. Proslýchalo se, že by se mohl vrátit jako první náměstek ředitele. To ale dnes Herman nepotvrdil.

Minulý týden po svém nástupu do ředitelské funkce Herman povolal zpět na ústav také dva lidi z éry Žáčka. Do svého sekretariátu přijal Herman Patrika Košického, jehož počátkem dubna sesadil bývalý ředitel ústavu Jiří Pernes z funkce šéfa kanceláře ředitele. Vrátil se také Pernesem odvolaný ekonomický náměstek René Schreier.

PSALI JSME:

Ústav pro studium totalitních režimů povede Daniel Herman

Ústav pro studium totalitních režimů si volí nového ředitele

Lovec komunistů Žáček končí, ústav totality nechá jiným

Herman také dnes rozhodl, že počátkem září vypíše nové výběrové řízení na ředitele Archivu bezpečnostních složek. Původní soutěž zrušil, třem kandidátům, kteří se do ní přihlásili, to vadilo. Archiv je správní úřad, který je řízen ÚSTR a v odborné činnosti na úseku archivnictví a spisové služby ministerstvem vnitra.

V ústavu a archivu již několik měsíců panují rozbroje kvůli personálním změnám a směřování institucí. Herman chce situaci uklidnit.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz