Pražská policejní motorizovaná hlídka zadržela v úterý muže, který se snažil v Mladoboleslavské ulici v Praze 9 oloupit ženu, která se násilníku naštěstí ubránila.
Muž ženu uchopil zezadu kolem pasu a požadoval po ní kabelku, informovala ve středu Mediafax Eva Miklíková, mluvčí pražské policie.
Podle policie šestatřicetileté ženě muž hrozil pistolí - jak se později ukázalo, domnělá zbraň byla z plastu a na kuličky. "Podezřelého muže jen chvíli po činu zadrželi policisté Pohotovostní motorizované jednotky," sdělila Miklíková.
Přepadení podle mluvčí předcházely rychlé kroky, které žena za sebou zaslechla a pak u boku ucítila tlak neznámého předmětu. "Muži šlo o jediné, získat její kabelku. Tu si ale žena nakonec ubránila a pachatel tak utekl s prázdnou," popisovala Eva Miklíková.
ČTĚTE TAKÉ:
Mladík šel s pistolí v ruce po ulici. Zadržela ho policie
Vražedné 3D puzzle: jednou skládačka, jednou zbraň
Přestože byla přepadená žena v šoku, zachovala duchapřítomnost a okamžitě přivolala policisty. Těm udala velmi podrobný popis pachatele, podle kterého útočníka úspěšně nedaleko místa činu rychle vypátrali. "Byl to osmnáctiletý mladík, jehož popis se nápadně shodoval s popisem pachatele. Při bezpečnostní prohlídce u něj policisté nalezli plastovou maketu pistole na kuličky. Muž nezapíral a k činu se hned na místě přiznal," uzavřela policejní mluvčí.
Mladík skončil na policejní služebně jako podezřelý ze spáchání trestného činu loupeže. Jak ale policisté zjistili, není tento případ jediný, který má dotyčný na svědomí. Trestně stíhán je také za majetkovou trestnou činnost, kterou měl páchat na severu Čech.
Tentokráte byl obviněn z trestného činu loupeže a umístěn v policejní cele s podnětem státnímu zástupci na vzetí do vazby. Hrozí mu tak až deset let odnětí svobody.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz