Zpravodajství

Fidel Castro: Bin Ládin je agent CIA, dokazuje to i WikiLeaks

Bývalý kubánský vůdce Fidel Castro v pátek řekl, že vůdce teroristické sítě Al-Káida Usáma bin Ládin je agentem placeným americkou Ústřední zpravodajskou službou (CIA), který se objevil vždy, když někdejší americký prezident George W. Bush potřeboval vyděsit svět. Informoval o tom list Daily Mail.

"Kdykoliv chtěl Bush vyvolat strach a pronést velký projev, objevil se bin Ládin a děsil lidi historkami, co udělá příště," řekl Castro během setkání se spisovatelem Danielem Estulinem, litevským rodákem, který proslul konspiračními teoriemi.


ČTĚTE TAKÉ:

Castro žasne, že mladí Američané nic nevědí o Československu

"Bushovi nikdy nechyběla podpora pro bin Ládina. Byl to jeho podřízený," dodal někdejší vůdce komunistické revoluce.

To, že byl bin Ládin agentem CIA, podle Castra jasně dokazují dokumenty, které na svém serveru zveřejnila organizace WikiLeaks. Podrobnější informace ale Castro nesdělil.

Estulin s Castrem souhlasí. Hlas bin Ládina mohla veřejnost údajně slyšet naposledy v roce 2001, krátce po útocích na mrakodrapy Světového obchodního centra (WTC). Poté ho prý nahradil "špatný herec".

Zatím poslední z provokativních prohlášení 84letého Castra zveřejnil v pátek kubánský deník Granma.

Na začátku srpna Castro poprvé po čtyřech letech promluvil v kubánském parlamentu a během svého projevu hovořil o bezprostředním nebezpečí jaderné války. Tu údajně chtějí rozpoutat Spojené státy svými opatřeními proti Íránu.


PSALI JSME:

Castro promluvil v parlamentu. Varoval před USA

Castro odstoupil z funkce prezidenta v roce 2006 kvůli zdravotním problémům a moc předal svému mladšímu bratrovi Raúlovi. I když zůstal předsedou kubánské Komunistické strany, na veřejnosti se až do letošního července neobjevil.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz