Zpravodajství

Hurikán Danielle zeslábl na druhý stupeň

Danielle, první velký hurikán letošní sezony v Atlantském oceánu, zeslábl v sobotu na hurikán druhého stupně. Informuje o tom agentura Reuters.

Danielle zesílil na čtvrtý stupeň v pátek ráno. Nyní se nachází 550 kilometrů jihovýchodně od Bermud. Rychlost větru dosahuje 177 kilometrů za hodinu. Podle předpovědí meteorologů by se měl hurikán stočit na sever a v bezpečné vzdálenosti Bermudy minout v noci na neděli.

Předpokládaný pohyb hurikánu Danielle:

PSALI JSME:

Hurikán Danielle zasílil v Atlantiku na třetí stupeň

Hurikán Frank zabil v Mexiku nejméně 4 lidi, další se pohřešují

Bouře Danielle se nad Atlantickým oceánem zformovala v neděli.

Hurikánová sezona v Atlantiku začíná 1. června a trvá do 30. listopadu. Saffirova-Simpsonova stupnice rozděluje hurikány do pěti kategorií rozlišovaných podle rychlosti větru. K tomu, aby byla tropická cyklóna označena za hurikán, musí mít vítr rychlost nejméně 119 kilometrů za hodinu.

ČTĚTE TAKÉ:

FOTO + VIDEO: Tornádo ve Vratimově poškodilo čtyři domy

Hurikány od třetího stupně, to jest s rychlostí větru nad 178 kilometrů za hodinu, jsou označovány za velké. Rychlost větru hurikánu druhého stupně, který už není označován jako velký, musí být nejméně 154 kilometrů za hodinu.

Nejvyšší klasifikace na stupnici – kategorie 5 – je vyhrazena pro hurikány s rychlostí větru přesahující 249 kilometrů za hodinu.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz