Zpravodajství

RWE Transgas domácnostem pro čtvrté čtvrtletí nezmění ceny

RWE Transgas domácnostem pro čtvrté čtvrtletí nezmění ceny
Ilustrační foto Zdroj: Mediafax

Tuzemský dodavatel plynu nezmění od 1. října 2010 domácnostem ceny. Firma o tom informovala v pondělí na své webové prezentaci.

„Na základě vývoje cen ropných derivátů bychom museli jít s cenou nahoru, ovšem koruna v posledních měsících vůči dolaru výrazně posílila a vliv ropy smazala. Ceny plynu proto před topnou sezonou nebudeme měnit,“ uvedl Tomáš Varcop, člen představenstva RWE Transgas odpovědný za národní obchod.
 

V loňském roce cena zemního plynu pro zákazníky RWE z řad domácností klesla v průměru o 11 procent. Od začátku roku 2010 průměrná cena stoupla o 7,9 procenta.
 

PSALI JSME:

Gazprom nabízí RWE zapojení do projektu South Stream. Nabucco je tak v ohrožení
 

Cena pro kategorie zákazníků z řad domácností a maloodběratelů je stanovena na kvartál a vyhlašována ceníkem 30 dní před její účinností. Cena pro střední odběratele a velké zákazníky (VO) s odběrem mezi 4 200 – 52 500 MWh je stanovována na měsíc, vždy 30 dní před její účinností.
 

Ceny zemního plynu se vypočítávají na základě nákladů na pořízení plynu (ovlivněných cenami ropných derivátů, černého uhlí, kurzu koruny vůči euru a dolaru) a nákladů obsluhy připadajících na daný zákaznický segment. Ceny za distribuci a přepravu jsou regulovány Energetickým regulačním úřadem (ERÚ). Cena pro zákazníky VO s odběrem nad 52 500 MWh je určena cenovým vzorcem, který je sjednán individuální smlouvou. Veškeré další podrobnosti jsou dostupné na internetových stránkách www.rwe.cz.
 

Mezinárodní energetická skupina RWE řídí své obchodní aktivity v České republice prostřednictvím společnosti RWE Transgas, která odpovídá za nákup a tranzit zemního plynu a jeho velkoobchod. Prodej zemního plynu více než 2,3 milionu konečných zákazníků RWE zabezpečuje prostřednictvím regionálních plynárenských společností RWE Energie, Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská a Východočeská plynárenská. Od začátku roku 2010 dodává v ČR také elektřinu. Skupina RWE v ČR čítá celkem 17 společností.
 


 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz