Zpravodajství

Opařila psa vařící vodou. Prý moc štěkal

Krutě zraněného psa léčí chovatel na Vysočině. Předchozí majitelka zvíře opařila vařící vodou.

Čtyřletou fenku anglického buldoka Mendy stihl krutý osud. Jeho majitelka ho před necelým měsícem opatřila vařící vodou z rychlovarné konvice jen proto, že prý příliš hlasitě štěkal. "Volal mi známý, že někde v severních Čechách žena opařila psa vodou. Tak jsem si pro něj zajel a teď se ho snažím dát do pořádku,“ líčí chovatel Ladislav Váňa z Kletečné u Humpolce. Na své farmě se stará o stovky nemocných a zraněných zvířat.


Fenku léčí už třetí týden a zatím se jí prý daří. "Kůži už má celkem zahojenou, pravidelně jí to promazávám mastí, aby se zahojila,“ říká Váňa. I podle veterináře šlo přitom o velmi vážné zranění. „Pro pejska může mít opaření v případě postižení velké plochy kůže i fatální následky,“ potvrdil jihlavský veterinář Luděk Kučera.

Po traumatu se pes bojí

Fenka na postižených místech už nikdy nebude mít srst, navíc se na ní prožitý šok podepsal i psychicky. "Zvíře to poznamená, je nedůvěřivé, bojí se lidí,“ řekl veterinář. A to potvrzuje i Váňa. Je plachá, když zaštěká, hned se stáhne do ústraní a čeká, co se stane. Ale naštěstí se zotavuje dobře a když si zvykne na lidi, určitě by mohla jít někam do rodiny,“ tvrdí Váňa. Čtyřletá fenka Mendy prý ale zatím zůstane u něho, dokud se zcela nevzpamatuje z prožité hrůzy. Pak pro ni prý bude chovatel hledat nový domov.
 

Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz