Zpravodajství

FOTO: Vandal zdemoloval školu v Polné. Místnosti vystříkal minimaxem

FOTO: Vandal zdemoloval školu v Polné. Místnosti vystříkal minimaxem
Zdroj: Dušan Vrbecký

S netradičním problémem se pouhý den před začátkem školního roku musí vypořádat základní škola v Polné na Jihlavsku.

V noci na úterý se do školy v pětitisícovém městě vloupal neznámý vyndal. "Poničil vybavení sborovny a kabinetu rodinné výchovy," potvrdil ředitel polenské základní školy Zdeněk Dvořák.


Podle něj vandal stěny postříkal hasicím přístrojem a do tiskárny nalil saponát. "Navíc na záchodech vyšrouboval splachovadla, pustil vodu a vytopil přízemí školy," dodal ředitel. Podle policie voda prosákla i do suterénu školy.

"Policie už případ šetří jako přečin krádež a přečin poškození cizí věci," uvedla mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová. Škodu zatím vyčíslila na 64 tisíc korun. "Policisté provádějí na místě a v okolí šetření. Kriminalistický technik provedl ohledání místa činu a zajistil stopy," dodala Kroutilová.

Začátek školního roku prý ale nečekaná návštěva vandala nenaruší. "Třídy poškozeny nebyly. Výuku začneme 1. září bez omezení," potvrdil ředitel školy.


Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz