Zpravodajství

Čertova nevěsta: Jak probíhalo natáčení tohoto českého filmu?

V Ploskovicích skončilo venkovní natáčení filmové pohádky Čertova nevěsta.

Zámek Ploskovice na Litoměřicku byl v neděli svědkem posledního natáčecího dne filmové pohádky Čertova nevěsta, nyní se štáb stěhuje do ateliérů. Natáčení skončilo bez problémů, dokonce nezlobilo ani počasí, řekl režisér Zdeněk Troška.


Šlo o poslední natáčení s velkou výpravou, kostýmy a početným komparzem, Několik klapek padne ještě ve skanzenu v Přerově nad Labem, kde se budou dotáčet některé záběry, a práce pak bude pokračovat už jen ve studiu.

 
"Zvládli jsme to všechno, neměli jsme žádné vážnější problémy, a to dokonce ani s počasím, ostatně, natáčeli jsme uvnitř krásných zámeckých interiérů. Teď nás čeká půl roku práce ve studiu, střih, postsynchrony a další dolaďování. Film by měl být v kinech v březnu," uvedl Troška.
 
Už nyní ale myslí na další projekty. "V plánu mám šest až sedm pohádek a také historický seriál," řekl Troška. Režisér je zároveň i jedním z porotců Talentmanie.
 
ČTĚTE TAKÉ:
 
Režisér se při natáčení příběhu inspiroval méně známou pohádkou Boženy Němcové Spravedlivý Bohumil. Krále hraje David Suchařípa, královnu Sabina Laurinová. "Moje poslední práce v tomto filmu spočívá ve dvou větách, kterými královně vytknu, že se dala do spolku s čertem," řekl Suchařípa. V jeho filmografii je to druhá pohádka a je přesvědčený, že hraje laskavého krále. "V té první jsem hrál šaška. Princové se na mně nikdy nedostali," povzdechl si Suchařípa.
 
Princeznu Štěpánku hraje Eva Josefíková a statečného syna komorné Štěpána představuje Václav Šanda. Pro oba je to první filmová zkušenost "Něco jsme o filmu pochytil už na DAMU, ale tohle je něco jiného, opravdu velký film. Roli jsem získal v castingu a práce mě ohromně baví," svěřil se Václav Šanda.
 
V dalších rolích vystupují František Němec, Bára Munzarová, Jana Andresíková nebo Jan Kuželka.
 
Film se kromě Ploskovic natáčel také v okolí Týna nad Vltavou, na hradě Choustník nebo v jihomoravských Buchlovicích. Kameramanem je David Ployhar, příběh doprovází hudba Miloše Krkošky. Pohádka vzniká v produkci společnosti MediaPro Pictures a Golem Filmu. Hlavním mediálním partnerem je televize Nova.

Čertovu nevěstu můžete sledovat online na Voyo. Kromě toho, můžete na Voyo sledovat také další vánoční filmy a pohádky online.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz