Zpravodajství

Pryč s bezdomovci, hlásí pražská ČSSD. Paroubek to schvaluje

Pryč s bezdomovci, hlásí pražská ČSSD. Paroubek to schvaluje

Předseda místní organizace ČSSD na Praze 5 a bývalý šéf strany Jiří Paroubek souhlasí s myšlenkou stranických billboardů s heslem: "Pryč s narkomany, bezdomovci a hernami", i když ho o této části kampaně nikdo neinformoval.

Paroubek to v pondělí napsal na svém profilu na Facebooku.

"S textem naprosto souhlasím," uvedl expředseda ČSSD. "Proč? Protože také nechci, aby byl někdo závislý na drogách, také nechci, aby někdo přicházel o naději na domov, a už vůbec nechci, aby někdo byl gamblerem. V tom všem souhlasím s přáteli z Prahy 5," dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Paroubek nadbíhá studentům. Nechce státní maturityParoubek se však ohradil proti dezinterpretaci obsahu hesla kampaně. Uvedl zároveň, že ho jako předsedu místní organizace s billboardem nikdo dopředu neseznámil.

Blondýny jako VV nemají

"Na rozdíl od Věcí veřejných nemáme blondýny, ani nápady typu polonahatého kalendáře. Nemáme hlídky Věcí veřejných, které poslaly tuto stranu se skoro 11 procenty do Parlamentu, a díky čemuž má možná čtyři ministry, včetně ministra vnitra. Nemáme ani jednoduchá řešení, jaká má pražská ODS, tedy koncentrovat bezdomovce do jednoho tábora," řekl politik na obhajobu svých kolegů.

Proti billboardu se však rázně ohradil úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka. ČSSD si podle něj uvědomuje, že je problematika bezdomovectví složitým sociálním problémem, který vyžaduje komplexní řešení. "V žádném případě jej proto nelze redukovat na jednoduchá hesla v předvolebních politických kampaních. Z tohoto důvodu se dnes vedení ČSSD obrátilo na kandidáty sociální demokracie v Praze 5 s tím, aby upravili svou kampaň v oblasti bezpečnosti a veřejného pořádku," uvedl Sobotka na pondělní tiskové konferenci.

"Po vzájemné dohodě s místím volebním štábem dojde v nejbližší době k odstranění tohoto komunikačního prvku a k jeho nahrazení formulacemi, které nebudou připouštět dvojí výklad," reagovali ve společném prohlášení ústřední volební manažer ČSSD Jan Hamáček a lídr kandidátky sociální demokracie do zastupitelstva Prahy 5 Michal Šesták.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz