Zpravodajství

Okresní přebor u diváků zabodoval. Zaujal i slečny

Okresní přebor u diváků zabodoval. Zaujal i slečny
Zdroj: TV Nova

Takřka 1 600 000 diváků starších 15 let přitáhl včera večer k obrazovkám TV Nova první díl nového původního komediálního seriálu z fotbalového prostředí Okresní přebor. Podíl na sledovanosti v cílové skupině 15-54 let činil 53,27 %, rekordní share však zaznamenala kategorie Muži 15-24 let – celých 78 %!

Fotbaloví fanoušci, zvláště pak příznivci venkovské kopané, se včera konečně dočkali dlouho očekávaného komediálního seriálu režiséra Jana Prušinovského Okresní přebor, který mapuje jednu fotbalovou sezónu klubu Slavoj Houslice na vysněné cestě do vyšší soutěže.

První díl s poněkud ponurým názvem Pohřeb, jež v pondělí 6. 9. v hlavním vysílacím čase uvedla TV Nova, si nenechalo ujít milion a 599 tisíc dospělých diváků. Podíl na sledovanosti v cílové skupině 15-54 let činil 53,27 %.

Zdroj: TN.cz

Seriál si užívaly i dívky

Okresní přebor se líbil jak mužům věkové kategorie 35-44 let, jejichž podíl na sledovanosti byl 64,39 %, tak dívkám cílové skupiny 15-24 let, která zaznamenala share 54,13 %. Nejvíce příznivců však našel mezi mladými muži věkové skupiny 15-24 let, která zaznamenala rekordní podíl na divácích - 78%!

Zdroj: TN.cz

V hlavních rolích nového seriálu hrají Ondřej Vetchý, David Novotný, Luděk Sobota, Pavel Kikinčuk a Leoš Noha. V ženských rolích se mj. objeví Tatiana Vilhelmová, Jaroslava Pokorná nebo Alena Mihulová. Autorem projektu, režisérem i scenáristou Okresního přeboru je Jan Prušinovský, který mj. režíroval film František je děvkař, na němž se TV Nova koprodukčně podílela.

Zdroj: TV Nova

Co odhalí druhý díl?

Ve druhém dílu s názvem Nábor se jeden z hráčů nečekaně zraní při sekání hřiště, a tak bude mít nový trenér Jirka Luňák k následujícímu utkání pouze deset hráčů. Jak se s prekérní situací vypořádá, diváci uvidí v pondělí 13. září ve 20 hodin.
Každá odvysílaná epizoda bude vždy umístěna na internetové stránky pořadu, kde diváci najdou i spoustu dalších informací o seriálovém fotbalovém týmu.

Více na www.nova.cz/okresniprebor.

Tiskové odd. TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz