Zpravodajství

Zmocněnec pro lidská práva Kocáb rezignoval na svou funkci

Zmocněnec pro lidská práva Kocáb rezignoval na svou funkci
Zdroj: Mediafax

Vládní zmocněnec pro lidská práva Michael Kocáb v úterý rezignoval na svoji funkci. Z postu odejde, až vláda jmenuje nového zmocněnce pro lidská práva.

Kocáb nabídl rezignaci vládě prostřednictvím premiéra Petra Nečase (ODS). "Toto rozhodnutí jsem odůvodnil dohodou s panem premiérem a zároveň nutností zabezpečení plynulého předání věcné agendy zmocněnce pro lidská práva a všech poradních orgánů, které má v gesci," vysvětlil v prohlášení Kocáb rozhodnutí odejít, až bude jmenován jeho nástupce.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Nečas: S Kocábem už mluvit nechci. Chci, aby rezignoval
 

Téma Kocábovy rezignace bylo na pořadu už minulý týden. O jeho rezignaci totiž informoval Úřad vlády, to však následně Kocáb popřel. Poté zaslal prohlášení, kde uvedl, že byl připraven funkci opustit. Pokládal ale za nesolidní, ohlášení jeho odchodu médiím dříve, než se tak skutečně stalo.
 

PSALI JSME:

Kocába by mohl na postu zmocněnce nahradit Kužílek
 

V nedělním diskusním pořadu České televize se také s poradcem premiéra Romanem Jochem shodli, že možným nástupcem by mohl být Oldřich Kužílek, poradce pro otevřenost veřejné správy. Právě s Jochem čeká Kocába ve středu osmihodinové jednání o chodu úřadu vládního zmocněnce.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz