Zpravodajství

Opilec nemohl chodit, měl pět promile. Další OPILCI

Opilec nemohl chodit, měl pět promile. Další OPILCI
Zdroj: facebook.com

S pěti promilemi alkoholu v krvi se válel před obecním úřadem ve Vranově devětatřicetiletý Brňan, kterého po opileckém tahu vysadil v úterý v noci ve vsi autobus MHD. Ve středu to řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

"Opilec nemohl chodit, přesto komunikoval a byl kupodivu schopen provést orientační dechovou zkoušku," řekl Malášek s tím, že policisté na místě zprvu nemohli uvěřit přístrojům. "Muž totiž nadýchal neskutečných 5,04 promile," upřesnil mluvčí.

Pro pijana to ale údajně překvapení nebylo. Ještě předtím, než jej odvezla sanitka, častý zákazník brněnské záchytky policistům podle Maláška sdělil, že prý už nadýchal i sedm promile.

Běsnění opilce v centru Prahy

Pod vlivem alkoholu řádil i 26letý Australan v centru Prahy. Ve vzteku rozbil výlohu obchodu v Jakubské ulici. Jeho počínání zachytily bezpečnostní kamery. Při kontrole nadýchal přes tři promile. Muž strávil noc na záchytce.Alkoholoví hazardéři


Slabé chvilky s alkoholem mají i policisté. Jeden z nich v roce 2008 málem zabil sebe i dva kolegy, když s autem spadl z mostu na železniční trať.V září 2008 se "zapomněl" úředník z radnice Prahy 3, který slavil v hospodě. Když pak chtěl přeparkovat auto, naboural tři další. Nadýchal skoro dvě promile a jeho obhajoba byla poněkud kostrbatá.Bezpečno není ani na přechodech. O tom se přesvědčila matka, která loni tlačila přes ulici kočárek, když do něj najel řidič s 2,5 promile.


Řidičák neměl další výtečník, na motorku ale sedl opilý tak, jako kdyby do sebe nalil naráz 15 piv. Policejní tester mu naměřil 4,27 promile. Při nehodě se lehce zranil.
Nepokořeným českým rekordmanem ale stále zůstává Milan Čurda, který se za volant doplazil, i když měl osm promile.

ora, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz