Zpravodajství

Letních táborů se letos zůčastnilo 178 tisíc dětí

Letních táborů se letos zůčastnilo 178 tisíc dětí
Dětský tábor Zdroj: TN.cz

Na letní tábory se letos vypravilo přes 178 tisíc dětí, které si vybraly z téměř tří tisíc termínů. Vyplývá to ze statistik, které ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Hygienici přes léto provedli přes tisícovku kontrol táborů, 86 těchto kontrol pak skončilo pokutou v celkové výši 84 400 korun. Ve většině případů zjištěných hygienických závad se jednalo o drobné nedostatky, které byly po projednání provozovateli bezodkladně odstraněny.

ČTĚTE TAKÉ:

Letní tábory hlásí plno, největší zájem je o ty příměstské

Moderátor Talentmanie Mareš navštívil děti na tanečním táboře

Žádny tábor hygienici nezakázali. Nemocné dětí tábory hlásily jen minimálně. Ve většině případů se jednalo pouze drobné úrazy, přisátí klíšťat, ojedinělá onemocnění horních cest dýchacích, lehké zažívací obtíže, příznaky přehřátí organismu v souvislosti s počasím. Aktivita klíšťat byla kvůli tropickým červencovým teplotám oproti předešlým letům nižší.

V osmi případech se tábory nebo podobné akce potýkaly s hromadných infekčních onemocnění. Ve všech případech se jednalo o akutní průjmová onemocnění s převážně lehkým a ojediněle středně těžkým průběhem, v sedmi případech pravděpodobně virového původu, v jednom případě pak byl prokázán bakteriální původce nákazy.

Kvůli počasí muselo být evakuováno 13 táborů nebo podobných akcí, čtyři se vůbec nekonaly.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz