Zpravodajství

11. září 2001: Zasáhlo budovu Pentagonu letadlo nebo ne?

Po útocích 11. září 2001 se objevilo mnoho fantastických teorií o spiknutích a různých podivných skutečnostech, které útoky přinesly.

Lidé se velmi často dohadují, jak to ve skutečnosti bylo s letem číslo 77. Boeing 757 společnosti American Airlines startoval ve Washingtonu a jeho cílem se stal Pentagon.

Na palubě letadla bylo 58 pasažérů, 2 piloti a 4 členové posádky. Letadlo odstartovalo z Washingtonu v 8 hodin a 10 minut. V 8:51 jeho posádka naposledy komunikovala s řízením letového provozu. V 9:37 minut mělo narazit do Pentagonu.

PSALI JSME:

VIDEA: Co se stalo 11. září 2001. MINUTU PO MINUTĚ

Příběhy 11. září 2001: Rodiče se o osudu syna dozvěděli po 8 letech

Američané vzpomínají na oběti 11. září. Zněl lodní zvon

Teorii o nárazu potvrzuje i animace, ve které je detailně popsán pohyb letadla před srážkou. Podívejte se:

 

Exitují ale i pochybovači, kteří tvrdí, že do Pentagonu žádné letadlo nenarazilo, nebo si tím nejsou zcela jistí. V jejich prospěch mluví zase teorie, že žádné kameře kolem nejstřeženější budovy světa, kterou Penatgon bezesporu je, se nepodařilo dobře zachytit náraz letadla do budovy. 


Na následujícím videu je vidět výbuch v levém dolním rohu obrazovky. Jedná se o letadlo, nebo je to fotomontáž? Posuďte sami:

 

Faktem je, že rychlost letadel tohoto typu se pohybuje až kolem 1000 kilometrů za hodinu. Na detailní zachycení tak rychlého pohybu je potřeba kvalitní kamera.

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz