Jihomoravští kriminalisté zahájili v pátek trestní řízení pro obecné ohrožení s řidičem nákladní avie, který v úterý přejel na přechodu v Brně-Obřanech pětiletou holčičku a stejně starého chlapečka, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.
"V případě prokázání viny by pachateli hrozil až osmiletý trest odnětí svobody," řekl Šváb. Dodal, že kriminalisté řidiče dvaačtyřicetiletého řidiče kvůli jeho psychickému zhroucení zatím nemohli vyslechnout.
K vyšetřování případu kriminálka přizvala soudního znalce z oboru silniční dopravy. "V současné době čekáme na vyjádření lékařů o zdravotním stavu pětileté dívky," řekl Šváb.
ČTĚTE TAKÉ:
Policie obvinila opilého řidiče autobusu. Podle dopravce neřídil
Pětiletou holčičku a stejně starého chlapečka srazil nákladní vůz v úterý odpoledne v Brně-Obřanech ve Fryčajově ulici při vycházce mateřské školky. Nehoda se stala na přechodu, přes který přecházely na výlet tři třídy mateřské školy, celkem 34 dětí. "Avia, naložená stavební sutí, jela z kopce a řidiči se nepodařilo vůz včas dobrzdit," řekl mluvčí. Nebýt učitelky, která strhla několik dalších dětí na chodník, mohla podle mluvčího nehoda dopadnout daleko hůře.
Řidič při kontrole nenadýchal alkohol. Vozidlo zkoumají znalci, na první pohled však podle policejního mluvčího vypadalo, že bylo ve špatném technickém stavu. "Na místě havárie zasahoval i policejní psycholog, který vyrozuměl obě rodiny a poskytoval pomoc i dalším svědkům a účastníkům dopravní nehody," řekl Šváb.
Pětiletá dívka má velmi vážná zranění. "Její stav je stabilizovaný, aktuálně není v přímém ohrožení života," řekla v pátek mluvčí Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích Anna Mrázová. Chlapec měl podle mluvčí více štěstí, jeho zranění natolik těžká jako u holčičky nebyla. "Chlapečkova zranění si vyžádala ambulantní ošetření, po nich jej hned v úterý lékaři propustili s rodiči do domácího ošetřování," dodala mluvčí.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz