Zpravodajství

Tisíce lidí protestovaly v Londýně proti papežově návštěvě

Zatímco proudy katolíků mířily do Hyde Parku na večerní modlitbu s papežem Benediktem XVI., tisíce demonstrantů protestovaly v Londýně proti papežově návštěvě. Informovaly o tom v sobotu televizní stanice Sky News a BBC.

Protestující dav mířil londýnskými ulicemi do slavné Downing Street, kde sídlí britský premiér.

V rámci demonstrace, která má upozornit na bolavá témata katolické církve včetně sexuálního zneužívání kněžími nebo odmítavý postoj katolíků vůči antikoncepci, vystoupí mimo jiné i lidskoprávní aktivista Peter Tatchell.

ČTĚTE TAKÉ:

Atentát na papeže překazila britská policie. Zadržela šest lidí

Mezi protestujícími se ocitl i britský populární komediální herec Al Murray. „Papežovo odmítání kondomů zabíjí lidi. Poučuje nás o morálce, přitom by se měl zaměřit na vlastní organizaci,“ vysvětlil důvod, proč se k demonstraci připojil.

Protestující neuklidnila ani skutečnost, že se Benedikt XVI. během sobotní mše ve Westminsterské katedrále v Londýně omluvil za zločiny pedofilních kněží. Řekl, že je "nevýslovnými" činy kněží "zahanben".

Jde o dosud nejhlubší omluvu hlavy katolické církve za činy kněží.

Aféry pedofilních kněží otřásají v posledních měsících celou římskokatolickou církví. Vyšlo totiž najevo, že kněží v USA, Austrálii, Irsku, Německu, Itálii, Nizozemsku, Velké Británii, Rakousku, Švýcarsku a mimo jiné také Belgii zneužívali v minulých desetiletích tisíce dětí.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz