Zpravodajství

Odbory se s ministrem zdravotnictví Hegerem opět nedohodly

Odbory se s ministrem zdravotnictví Hegerem opět nedohodly
Zdroj: Mediafax

Zdravotnické a sociální odbory i po pondělním jednání s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) stále nesouhlasí se snižováním platů a nelíbí se jim ani představa, že by zdravotníci měli vlastní platovou tabulku, sdělil agentuře Mediafax to řekl mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň.

"Odbory stále trvají na tom, že jedinou cestou ke smíru je pro ně navyšování platů. To ale v současné ekonomické situaci není možné," řekl Sršeň.

Ministr se bude dál snažit zajistit zdravotníkům speciální mzdové tabulky, které by zabránily razantnímu propadu jejich mezd. "Pan ministr věří, že cestou je právě ona speciální platová tabulka," uvedl Sršeň.

Odboráři na pondělní schůzce jednali také o reformních krocích ministerstva, o jeho vizích a koncepcích. S ministrem se dohodli na častějších schůzkách, další jednání je naplánované na přelom října a listopadu.

Zdravotnické odbory se připojí k úterní demonstraci proti snižování platů a zvažují, že vyhlásí stávku letos 15. října, nyní jsou ve stávkové pohotovosti.


PSALI JSME:

Demonstrace odborů se zúčastní asi 20 tisíc lidí

MAPA: Trasa protestního pochodu státních zaměstnanců

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz