Zpravodajství

Policie odložila případ havárie Cessny na Strakonicku. Zahynuli při ní tři lidé

Policie odložila případ havárie Cessny na Strakonicku. Zahynuli při ní tři lidé
Zdroj: Mediafax

Policie znovu odložila loňský případ havárie letadla Cessna na Strakonicku, při níž zahynuli tři lidé a desetiletá dívka utrpěla těžká zranění. Policejní mluvčí Jaromíra Nováková řekla v úterý agentuře Mediafax, že nové vyšetřování nepřineslo výsledky umožňující zahájit trestní stíhání.

Vloni 16. srpna havarovala v Podskalí ve Strakonicích Cessna FR 172 H, na místě zemřel pilot, manželský pár a desetiletá dívka utrpěla těžká zranění. "Policie bezprostředně po letecké havárii zahájila trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Na místě letecké nehody policie ohledala místo za přítomnosti pracovníků Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod Praha. V průběhu ohledání se našly pouze části videokamery patřící cestujícím v letadle, ale bez záznamového zařízení. Ani širším ohledáním místa se nepodařilo nalézt kazetu či jiné záznamové zařízení dokumentující záběry letu," řekla Nováková.

Zdroj: Mediafax

Vrak letadla poskytla policie Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod Praha. V rámci důkazního řízení vyslechla svědky nehody, vyžádala znalecké posudky z oboru soudního lékařství, dále veškerou provozní technickou dokumentaci letadla a oprávnění platná k činnosti. "Příčinu havárie nepomohlo objasnit ani odborné zkoumání Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod Praha. Po zajištění všech důkazů a jejich vyhodnocení se nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání proti určitému pachateli, proto případ policejní komisař odložil," dodala Nováková.


PSALI JSME:

Dcera stále bojuje o život, v letadle v neděli zemřeli rodiče

Tragický vyhlídkový let. Rodina se rozloučila s manželským párem

Proti usnesení o odložení podali poškození stížnost na Okresní státní zastupitelství Strakonice. "Z odvolání vyplynuly nové skutečnosti, proto státní zástupkyně usnesení o odložení zrušila a spisový materiál vrátila policii. Následné prošetření nových poznatků a jeho vyhodnocení však nevneslo do případu nové skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání proti určité osobě a věc zůstává odložena," uzavřela Nováková.

PODÍVEJTE SE na reportáž o havárii Cessny na strakonickém Podskalí:

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz