Zpravodajství

FOTO: První univerzitní školka v Praze - Lvíčata ČVUT

Univerzitní mateřská škola s názvem Lvíčata ČVUT otevře své brány 50 předškolákům 1. října v 10 hodin a 10 minut.

Podle pátečního vyjádření rektora ČVUT Václava Havlíčka umožní školka zaměstnancům dřívější návrat z rodičovské dovolené a studentům dostudování v případě založení rodiny během studia.

Mateřská škola se nachází přímo v dejvickém campusu v přízemí Masarykovy koleje ČVUT v Thákurově ulici.

"Děti budou rozděleny do tří věkově smíšených tříd, bude na ně dohlížet pět učitelek a jedna zdravotní sestra," vysvětlila ředitelka mateřské školy Martina Hovorková. Dodala, že pro letošní rok je školka pro děti zdarma. Otevírací doba bude denně od 7 do 17 hodin.

Předškoláci se mohou podle ředitelky Hovorkové těšit kromě základní přípravky také na takzvaný program Zdravá abeceda nebo metodiku Mensa NTC Learning. Nechybí ani kroužky angličtiny, hudební a výtvarné hodiny a samozřejmě seznamování s přírodou, zdravým životním stylem a s technikou pomocí jednoduchých pokusů. "Věřím, že děti získají k technice pozitivní vztah a že řada z nich bude patřit po absolvování základní a střední školy k našim nejlepším studentům," doplnil rektor Havlíček.

Mezi další výhody školky patří menší počet dětí připadajících na jednoho učitele. Děti se navíc mohou hlásit do různých kroužků podle toho, co je zajímá. Do budoucna se plánuje i spolupráce s firmami, jako je IBM, která již přislíbila věnovat školce dětský výukový počítač.

Myšlenka vlastní univerzitní školky vznikla před dvěma roky. "Na otázku, zda by studenti a zaměstnanci ČVUT měli o školku zájem, odpověděla celoškolská anketa, jíž se zúčastnilo asi 800 respondentů," vysvětlila Jana Kaliková z Fakulty dopravní ČVUT, která u zrodu projektu stála. Pro školku bylo 98,4 % zaměstnanců a 89,3 % studentů.

Slavnostního otevření 1. října se kromě dětí a rodičů zúčastní nejen rektor Havlíček, ale také manželka prezidenta Livia Klausová a starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa (ODS). Více informací naleznou zájemci na internetové stránce http://lvicata.cvut.cz/.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz