Zpravodajství

Starosta Moskvy odmítá rezignovat, na radnici už přežil několik skandálů

Jurij Lužkov přežil osmnáct let v čele moskevské radnice, přežil několik nevídaných skandálů a přežil a vrátil se na výsluní i nyní, kdy se už veřejně mluvilo o jeho nástupci. Moskevský starosta odjel na dovolenou v okamžiku, kdy se v médiích stupňovala kampaň vinící jeho i jeho manželku z korupce.

Dvaasedmdesátiletý neohrožený vůdce Moskvy se vrátil v plné síle. Konference Unicef byla prvním bodem jeho programu a Lužkov se tvářil, jako by ani po jeho skalpu netoužila většina Moskvanů.

Lužkov už za osmnáct let na radnici přežil několik skandálů. Ten poslední, zatím největší, odstartovala reportáž prokremelské televize NTV.

Nejen podle Lužkova stojí za kampaní lidé naklonění prezidentu Medveděvovi. Lužkov je také jedním z posledních veteránů ruské politiky, které prezident sesazuje z křesel gubernátorů jednoho po druhém.

Souboj Lužkova a Medveděva je zatím nerozhodný. Rozseknout by ho mohl nejmocnější muž Ruska, premiér Vladimir Putin. Medveděva vybral jako svého nástupce, Lužkovovi zase vděčí za své prezidentování. Putin ale k otázce moskevského starosty zatím vytrvale mlčí.

Podívejte se na reportáž pod titulkem článku
 

TV Nova, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz