Zpravodajství

Izraelci zaútočili na pásmo Gazy, zabili tři Palestince

Tři palestinští ozbrojenci ze skupiny Islámský džihád zemřeli při vzdušném útoku Izraele na pásmo Gazy. Podle mluvčí izraelské armády se ozbrojenci chystali vypálit raketu na území Izraele.

Armádní letka zaútočila po setmění poblíž uprchlického tábora Bureij v hraniční oblasti mezi Gazou a Izraelem. Palestinští lékaři potvrdili, že na místě při explozích zemřeli tři lidé.

Izraelci ostřelují pásmo Gazy často. Jejich cílem jsou zpravidla tunely používané pro pašování zbraní, nebo sídla protiizraelských ozbrojeneckých skupin. Ty už letos podle armády vyslaly na území židovského státu nejméně 150 raket. Oplácení palby je podle Izraelců jediný způsob, jak útoky z Gazy zastavit.

ČTĚTE TAKÉ:

Z Gazy vypálili raketu na Izrael, nikdo nebyl zraněn

Násilnosti v pásmu Gazy jsou jednou z třecích ploch obnovených mírových jednání mezi Izraelem a palestinskou samosprávou. Uzavření míru brání také spory kolem budování židovských osad na Západním břehu, který Palestinci považují za základ svého budoucího státu.

O půlnoci 26. září vypršelo desetiměsíční moratorium na výstavbu, které vyhlásil izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Palestinský prezident Mahmúd Abbás ještě před vypršením moratoria uvedl, že z jednání v takovém případě neodstoupí, jak dříve tvrdil. Situaci však hodlá řešit s představiteli Arabské ligy, regionálního sdružení arabských států.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz