Zpravodajství

Záchranáři hledají nezvěstné po rozsáhlém sesuvu půdy v Mexiku

Záchranáři pátrají po 11 lidech, kteří jsou pohřešovaní po úterním rozsáhlém sesuvu půdy ve městě Santa Maria Tlahuitoltepec na severovýchodě Mexika.

Ačkoliv první zprávy z místa hovořily až o stovkách mrtvých, žádné úmrtí dosud nebylo potvrzeno, informuje server deníku Los Angeles Times. Záchranáři prohledávají zavalená obydlí s pomocí těžké techniky a pátrají po obětech i přeživších.


PSALI JSME:

Sesuvy půdy v Mexiku zabily 7 lidí, stovky lidí se pohřešují

Místní takový sesuv nezažili

Vytrvalý déšť, poničené komunikace a sítě komplikují záchranářům práce. "Jsme bez elektřiny, světla a telefonického spojení," řekl Donato Vargas, představitel města Santa Maria Tlahuitoltepec. "Chodíme okolo a snažíme se pohřešované volat, používáme přitom megafony. Jsme na sesuvy půdy v téhle oblasti zvyklí, nikdy jsme ale žádný takový neviděli," dodal.

Ulises Ruiz, guvernér státu Oaxaca, kde vesnice leží, v úterý v rozhovoru pro mexickou televizi prohlásil, že sesuv mohl pohřbít pět set až tisíc lidí. "Neměli jsme žádné informace, nemohli jsme nic potvrzovat. Byli jsme beze světla a byla čtvrtá hodina ráno," řekl Ruiz ve středu.

Podle Vargase bylo zeminou zasypáno nejméně sto domů. Bláto s sebou údajně odneslo domy, auta, zvířata a lampy až čtyři sta metrů směrem dolů z úbočí kopce.

Za všechno můžou silné deště

Týdny silných dešťů včetně srážek, které přinesl hurikán Karl a tropická bouře Matthew si již vyžádaly desítky mrtvých na jihu Mexika, ve Střední Americe a částech Jižní Ameriky. V Kolumbii severozápadně od Bogoty sesuv půdy pohřbil v pondělí asi 30 lidí. Úřady v Hondurasu evidují čtyři lidi včetně desetiletého dítěte, kteří se utopili v řekách rozvodněných srážkami z bouře Matthew.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz