Zpravodajství

Povinnost přezout zimní pneumatiky zatím nebude

Přezutí vozidel z letních na zimní pneumatiky nadále zůstane na řidičích, protože chystaná novela, která měla v Česku zavést pro všechny dálnice a silnice povinnost používat na sněhu a náledí zimní pneumatiky, do parlamentu nepůjde. Píše o tom deník Právo.

Návrh této novely bývalého ministra dopravy Gustáva Slamečky již letos v březnu prošel meziresortním připomínkovým řízením. Nové vládě a parlamentu byl ke schválení předložen po jarních volbách, aby mohl začít platit ještě letos.

Exministr Slamečka se inspiroval podobnou legislativní úpravou, která pro zimní období platí v Německu a na Slovensku.

ČTĚTE TAKÉ:

Chystáte se autem na hory? Pak pozor na pár věcí!

"Tím, že máme novou Sněmovnu, skončila tato dílčí novela zákona a provozu na pozemních komunikacích, stejně jako některé jiné legislativní návrhy, ve stoupě," sdělil deníku Právo mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. Podle něj se ministr dopravy Vít Bárta nyní věnuje prioritnějším záležitostem.

I v nadcházející zimě budou tedy zimní pneumatiky v České republice povinné jenom na úsecích, kde to stanoví dopravní značka Zimní výbava.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz